فروش بک لینک قوی  ,سینک گرانیتی  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
پزشك خانواده

پزشك خانواده
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 220
دیروز : 415
افراد آنلاین : 1
همه : 299199
چت باکس

 

بيماري پاركينسون (PD) يك بيماري پيشرونده است كه بر روي اعصاب فرد تاثير مي‌گذارد. اين بيماري حركت افراد را تحت تاثير قرار مي‌دهد و در آن اختلال ايجاد كرده و باعث كندي در حركت مي‌شود. شما نيز احتمالا با سالمنداني روبه‌رو شده‌ايد كه مبتلا به پاركينسون باشند و علائم آن‌ها را بيشتر به صورت لرزش دست مشاهده كرده‌ايد.

پاركينسون يك بيماري پيشرونده است و به مرور زمان اوضاع بيمار وخيم‌تر ميشود. در ابتدا ممكن است كندي در روند حرف زدن بيمار را مشاهده كنيد. اين مسئله به مرور بدتر مي‌شود. شروع علائم به مرور اتفاق ميفتد اما پس از مدتي روند بيماري و علائم بيمار تشديد مي‌شود.

بيماري پاركينسون به طور معمول در ميانسالان و سالمندان اتفاق ميفتد. اما متاسفانه جوانان نيز ممكن است درگير اين بيماري عصبي شوند. گر چه اين دسته از بيماريها درمان مشخص و قطعي ندارند، اما با مصرف داروهاي مربوطه ميتوان علائم آن را كاهش داد. در اين گونه بيماري ها بر اساس شرايط هر فرد روند درمان نيز متفاوت است. ممكن است در بعضي موارد پزشك مربوطه عمل جراحي را براي بهبود علائم فرد و تغييرات شرايط مغزي پيشنهاد دهد.

مكانيزم بيماري پاركينسون چگونه است؟

بيماري پاركينسون اعصاب فرد بيمار را تحت تاثير قرار مي‌دهد. تحريكات و تاثيرات عمده اين بيماري در نورونها و اعصاب مربوط به توليد دوپامين است. نورونها كه مسئول انتقال پيام عصبي در بدن هستند، نقش بسيار مهمي در واكنش ها و عملكردهاي اساسي بدن دارند. منطقه توليدكننده دوپامين در بدن شما كه دوپامينرژيك نام دارد، در منطقه خاصي از مغز جاي گرفته است. اين منطقه كه ماده سياه نام ميگيرد، در اصطلاح به آن سابستنشيال نگرا گفته مي‌شود.

دوپامين يك ماده اساسي در بدن فرد است كه تاثيرات گسترده آن را به خصوص در اعمال حركتي و تنظيم حركت در بدن ميتوان مشاهده كرد. بسياري از علائمي كه در بيماري پاركينسون باعث درد و رنج بيمار مي‌شود، به علت كاهش اين ماده در بدن است. در ابتلا به پاركينسون و تشديد علائم آن عوامل متعددي ميتوانند تاثيرگذار باشند. در بين اين عوامل، ژنتيك و سابقه ژنتيكي فرد و محيط ميتوانند نقش عمده‌اي بر ايجاد و تشديد اين بيماري داشته باشند.

اين بيماري در سالمندان در كنار تحليل و تضعيف بدن ميتواند نمود بيشتري داشته باشد و در مقايسه با سنين پايينتر، فرد بيمار علائم بيشتر و شديدتري را بروز دهد. در بسياري از موارد ممكن است قدرت تكلم صحيح و توانايي حركت از فرد گرفته شود.

علائم و نشانه هاي بيماري پاركينسون

با توجه به شرايط جسماني، سن و سبك زندگي در هر فرد علائم پاركينسون ميتواند متفاوت باشد. علائم اين بيماري ممكن است در ابتدا جزئي و خفيف باشند و شروع آن‌ها معمولا از يك سمت بدن فرد باشد. با توجه به اين كه پاركينسون يك بيماري پيشرونده است، علائم شدت مي‌يابد و هر دو سمت بدن را درگير مي‌كند. در موارد زيادي گزارش شده كه حتي پس از درگيري دو طرف بدن، علائم در يك سمت بيشتر طرف مقابل است.

لرزش دست يكي از علائم بسيار رايج است و معمولا در ابتداي بيماري پاركينسون در سالمندان بروز پيدا مي‌كند. به طور معمول ابتدا اين لرزش در انگشتان دست قابل مشاهده است. يكي از حركاتي كه فرد بيمار در راستاي لرزش دست دارد، پيل رولينگ است؛ به اين شكل كه بيمار فرد انگشت شست و اشاره خود را به يك ديگر مي‌مالد.

تاثيرات و علائم اين بيماري تنها محدود به دستان نمي‌شود. علائم پاركينسون بر پاها به اين شكل است كه قدرت حركت در آن‌ها كاهش مي‌يابد. حركت آهسته كه در اصطلاح به آن برادي كينزي گفته مي‌شود در اين بيماران مشاهده مي‌شود. قدمها هنگام راه رفتن در اين افراد كوتاه‌تر شده و اغلب پاهاي خود را روي زمين ميكشند. اين علائم بسيار گسترده هستند؛ به عنوان مثال فرد هنگام بلند شدن از روي صندلي احساس سختي ميكند و اين عمل براي او دشوار است.

عضلات در افراد مبتلا به پاركينسون به مرور سفت مي‌شود. اين سفتي عضلات كه در ادامه مانند ساير علائم بيماري شدت مي‌يابد، باعث مي‌شود تا بيمار در آن نواحي درد زيادي را تحمل كند و تكان دادن آن قسمت و حركت برايش دشوار شود.

شايد اندكي برايتان دور از ذهن به نظر برسد، اما بيماران مبتلا به پاركينسون معمولا قامتشان خميده مي‌شود و بدن و تنه فرد به جلو متمايل مي‌شود. همچنين اين افراد نميتوانند تعادل پيشين خود را در هنگام ايستادن و حركت كردن داشته باشند. خم شدن مفاصل زانو و آرنج نيز در راستاي همين تغييرات اتفاق ميفتد. اين موارد ميتواند روي نوشتار اين افراد نيز تاثير بگذارد. نوشتار وي معمولا كوچكتر شده و فرد براي خواندن آن‌ها با مشكل روبه‌رو مي‌شود.

پاركينسون بيماري است كه باعث آسيب به نورون ها و انتقال پيام هاي عصبي مي‌شود. به همين علت ممكن است حركات اتوماتيك فرد را با مشكلات زيادي روبه رو كند. اين افراد مانند ساير مردم نميتوانند دستان خود را هنگام راه رفتن تكان دهند. يا لبخند زدن و چشمك زدن برايشان به كندي و به سختي صورت مي‌گيرد.

تاثيرات منفي پاركينسون بسيار گسترده است و ميتواند تكلم فرد را نيز با مشكل روبه‌رو سازد. معمولا تكلم شخص داراي ابهام مي‌شود يا ترديد دارد. نحوه تكلم و حرف زدن در اين افراد بدون بالا و پايين رفتن است و روند يكنواختي دارد.

علل بيماري پاركينسون در سالمندان

علت اصلي بيماري پاركينسون در واقع ناشناخته است، اما عوامل و دلايل مختلفي وجود دارند كه ميتواند منجر به ابتلاي فرد به اين بيماري گردند. در نهايت اين عوامل باعث كاهش دوپامين در مغز و آسيب به نورونها و فرآيند انتقال پيام عصبي ميشوند.

بسياري از محقين، ژنتيك را يكي از عوامل مواجهه افراد با اين بيماري ميدانند. تغييرات و جهشهايي كه در ژنهاي فرد به وجود ميآيد، ميتواند منته به بيماري پاركينسون شود. اين جهشها نادرند و بروز آنها با درصد بسيار كمي اتفاق ميافتد. اما بايد به اين نكته اشاره نمود كه در خانوادههايي كه سابقه ابتلا به اين بيماري وجود دارد، احتمال رخ دادن اين جهشها و در نتيجه بيمار شدن فرد بالا ميرود. در عواملي كه به ژنهاي فرد مربوط ميشوند، وارياسيونهاي خاص ژني باعث ايجاد بيماري ميشوند كه اين احتمال در خانوادههايي كه سابقه ابتلا در آنها وجود ندارد بسيار پايين است.

محيط زندگي شما يكي از موثرترين عوامل در ابتلا به بيماريهاي مختلف است. پاركينسون نيز به همين بيماريها تعلق دارد. به عنوان مثال سموم و اشعه هاي مختلف ميتوانند درصد ابتلا به اين بيماري را بالا ببرند. به همين دليل براي زندگي سالمتر بايد دقت زيادي در انتخاب محيط زندگي خود داشته باشيد.

يكي ديگر از علتهاي ابتلا به پاركينسون تغييراتي است كه در مغز افراد به وجود ميآيد و معمولا روي اعصاب فرد نيز تاثير ميگذارد. هر چند كه دليل اين تغييرات به درستي مشخص نشده، اما محققان از تاثير اين تغييرات بر روند ابتلا به پاركينسون گزارش دادهاند.

يكي از اين تغييرات وجود اجسام لويي و لخته خون درون مغز است. اين اجسام مواد خاصي درون سلولهاي مغزي هستند كه به عنوان يكي از عوامل ميكروسكپي در ابتلاي فرد به بيماري پاركينسون به شمار ميآيند. در اجسام لويي مواد و ذرات بسيار زيادي يافت ميشود. اما پروتئيني به نام آلفا سينوكلين در آنها وجود دارد كه سلول قادر به تجزيه آنها نيست. اين پروتئينها كه به عنوان يكي از عوامل ابتلاي افراد به بيماري پاركينسون محسوب ميشود، موضوع بحث بسياري از محققين است و آزمايشهاي زيادي روي آن انجام ميشود.

 

عامل ديگر بيماري پاركينسون در سالمندان يا جوانترها، وراثت است. براي درك بهتر جلوگيري از بيماريهاي افراد مسن و عوامل آن بايد سابقه خانوادگي خود را بررسي نماييد. اگر در خانواده شما فرد يا افرادي به پاركينسون مبتلا هستند، احتمال ابتلاي شما نيز به اين بيماري وجود دارد. در غير اين صورت خطر زيادي شما را تهديد نخواهد كرد.

پاركينسون يكي از بيماريهايي است كه جنسيت روي آن تاثير ميگذارد. به طور معمول آمار ابتلا به اين بيماري در مردان بالاتر از زنان است و بايد به اين مسئله توجه كافي را داشته باشند.

عوامل محيطي ميتوانند به مقدار زيادي در ابتلاي شما به بيماريها تاثيرگذار باشند. قرار گرفتن در معرض سموم، حشرهكشها و اشعهها ميتواند خطر ابتلا به بيماريهاي مختلفي از جمله پاركينسون را بالا ببرد.

در مواردي هم ديده شده است كه بروز علائم پاركينسون ميتواند ناشي از مصرف بعضي از داروها باشد. برخي از داروهايي كه به عنوان داروي ضد روانپريشي استفاده ميشوند، ميتواند بعضي از علائم پاركينسون از جمله لرزش دست را از خود بروز دهند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۰:۴۲ ] [ دي ام ]

پالس اكسيمتر يك دستگاه پزشكي مي باشد كه براي اندازه گيري درصد اكسيژن موجود در هموگلوبين خون و ضربان قلب مورد استفاده قرار مي گيرد كه يك شاخص مهم براي تعيين ميزان سلامتي بدن مي باشد.

در واقع دستگاه پالس اكسيمتر يك مدل از دستگاه هاي ساده است كه در منزل مي توان از آن استفاده كرد. اين دستگاه براي سنجش ميزان اكسيژن موجود در خون استفاده مي شود و در واقع درصد اشباع اكسيژن خون را در سرخرگ انسان به ما نشان مي دهد.

دستگاه پالس اكسيمتر روشي غيرتهاجمي به حساب مي آيد كه ملكول هاي هموگلوبين موجود در خون را كه اكسيژن دارند شمارش كرده و آن را به درصد بيان مي كند. معمولا مقدار نرمال اكسيژن خون بايد بين نود و پنج تا نود و هفت درصد باشد و اگر اين ميزان پايين تر از نود درصد باشد وضعيت بيمار خطرناك است. پالس اكسيمتر مي تواند روند و ميزان ضربان قلب را نيز اندازه گيري كند.

به آزمايش اندازه گيري ميزان اكسيژن موجود در خون پالس اكسيمتري مي گويند كه با استفاده از دستگاه پالس اكسيمتر انجام مي شود. قسمت خارجي اين دستگاه براي عملكرد روي سر انگشتان يا لايه ي گوش بيمار قرار داده مي شود تا ديتگاه با سرخرگ خوني بيمار مجاورت داشته باشد.

نحوه ي عملكرد دستگاه پالس اكسيمتر

نحوه ي عملكرد اين دستگاه به اين شكل است كه پرتوي نور قرمز و مادون قرمز را از خود متصاعد مي كند و اين پرتوها از مويرگ هاي موجود در بدون بيمار عبور مي نمايند. نسبت نورها به يكديگر در انتها ميزان اكسيژن خون را مشخص مي كنند. خوني كه داراي اكسيژن است رنگ قرمز روشن تري دارد و خون بدون اكسيژن آبي يا بنفش است. بنابراين دستگاه در ابتدا مجموع هر دو رنگ را اندازه گيري مي نمايد، سپس رنگي كه در زمان عدم وجود نبض تشخيص داده مي شود را از مجموع كم مي كند. رنگ هاي باقي مانده بيانگر ميزان خوني است كه اكسيژن دارد. اين مقدار روي نمايشگر دستگاه به درصد نشان داده مي شود.

كاربرد پالس اكسيمتر

پالس اكسيمتر براي موارد زير كاربرد دارد:

 • قبل، بعد و حين عمل جراحي كه بيمار بيهوش مي باشد.
 • مشاهده طرز كاركرد داروهايي كه براي درمان بيماري ريه استفاده مي شوند.
 • بررسي توانايي فرد براي افزايش سطح فعاليت خود
 • بررسي نياز فرد به اكسيژن و كمك به تنفس او
 • بررسي طرز تنفس او در هنگام خواب و تشخيص بيماري آپنه خواب

اين دستگاه براي بررسي ميزان سلامتي فرد در هنگام قرار گرفتن در شرايطي كه اطلاع از ميزان اكسيژن هموگلوبين خون او بسيار ضروري است نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. از قبيل اين شرايط:

 • حمله قلبي
 • نارسايي قلبي
 • بيماري انسداد ريه
 • كم خوني
 • سرطان ريه
 • آسم
 • ذات الريه

طرز كار پلي اكسيمتر

خون حاوي همگلوبين است كه مولكول هاي اكسيژن را از ريه ها به قسمت هايي از بدن كه نياز به اكسيژن دارد، مي برد. در واقع اين دستگاه نشان مي دهد كه اكسيژن موجود در هموگلوبين چقدر از اندازه ي نرمال فاصله دارد. هموگلوبين به رنگ بنفش آبي است اما زماني كه به ميزان كافي اكسيژن دارد، به رنگ قرمز روشن در مي آيد.

براي روشن شدن دستگاه كافي است انگشت اشاره ي يا هر قسمت از بدن كه داخل گيره (پروب) قرار دارد، حركت داده شود. پروبي كه روي قسمت خاص بدن قرار گرفته است، براي اندازه گيري ميزان اكسيژن هموگلوبين از پرتو نور قرمز و مادون قرمز استفاده مي كند. هموگلوبين حمل كننده اكسيژن، طول موج اين پرتو را جذب مي كند در آخر نيز مقداري از اين طول موج ها را از خود ساطع مي كند. داده هاي حاصل از طريق پروب جمع آوري مي شوند و به مانيتور ارسال مي شوند تا به صورت عدد به پزشك يا خودشخص نمايش داده شود. در واقع نسبت نور قرمز به مادون قرمز ارسال شده، ميزان اشباع اكسيژن را نشان مي دهد. با كشيدن انگشت از قسمت گيره دستگاه به طور خودكار خاموش مي شود.

سطح اكسيژن طبيعي در هموگلوبين، براي افراد بالغ بين 95 تا 100 درصد و براي نوزادان 95 تا 98 درصد مي باشد ولي در اين درصد در افراد مبتلا به بيماري هايي مانند آسم، سرطان ريه، نارسايي قلبي و … معمولاً پايين است. عدد ديگري كه نشان داده مي شود ضربان قلب مي باشد كه با واحد ضربان در دقيقه يا همان (BPM) مي باشد كه حد نرمال آن هم براي افراد بالغ 50 تا 90 ضربان در دقيقه و براي نوزادان 120 تا 180 ضربان در دقيقه مي باشد.

پالس اكسيمتر بر خلاف اكسيمترهاي دستي قابل حمل و سبك مي باشد و مي توان در خانه و هر جاي ديگر ميزان اكسيژن خون خود را اندازه گرفت. اكسيمترهاي دستي كه ثابت هستند و بيشتر در بيمارستان ها و مراكز درماني استفاده مي شوند ساختار پيچيده تري دارند و گيره به طور جدا از قسمت مانتيتور دار است و با سيم يه آن وصل شده است ولي در پالس اسكيمتر، دستگاه يك بخشي است و گيره و مانيتور به صورت يكپارچه باهم هستند.

انواع مختلف دستگاه اكسيمتري

سه نوع اكسيمتري داريم كه بسته به كاربرد و نياز بيمار مي تواند مورد استفاده قرار بگيرد. پالس اكسيمتر، اكسيمتر دستي و اكسيمتر جنيني. كه به ترتيب شرح داده خواهند شد.

پالس اكسيمتر، رايج ترين دستگاهي است كه هم پرتابل و قابل استفاده در منزل است. داراي گيره سوسماري شكل براي قرار گرفتن بر روي انگشت است. صفحه ي نمايش بر روي خود گيره قرار دارد و ضربان قلب و ميزان درصد اشباع اكسيژن خون را نشان مي دهد.

اكسيمتر دستي، دستگاهي است كه موسسات پزشكي و بيمارستان ها از آن استفاده مي كنند. اين دستگاه ها كمي پيچيده تر از پالس اكسيمتر ها هستند. صفحه نمايش به گيره متصل نيست. در عوض يك كابل جهت اتصال گيره به صفحه وجود دارد. صفحه نمايش مواردي بيش از سطح خون اكسيژنه را نمايش مي دهد. گيره اين دستگاه در موارد اضطراري حتي مي تواند به انگشتان پا نيز وصل شود.

پالس اكسيمتر جنيني، براي تشخيص اينكه آيا كودك سالم است يا نه، مورد استفاده قرار مي گيرد. اكسيمتر معمولي ممكن است براي يك نوزاد متولد شده به سختي قابل استفاده باشد. اين دستگاه براي نوزادان داراي يك پروب است كه بر روي سر نوزاد قرار مي گيرد تا از طريق گذر اشعه هاي نور از جمجمه، ميزان اكسيژن را دريافت كند. اين عمل بر روي پاي نوزاد نيز قابل انجام است.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۷:۴۷ ] [ دي ام ]

استفاده مايع و محلول ضدعفوني كننده دست اين روزها به يك دغدغه تبديل شده است. در بسياري از مكان هاي عمومي يك بطري حاوي محلول گذاشته شده تا مراجعين از آن استفاده كنند. اما آيا دست هايي كه با بطري تماس دارند، باعث آلودگي بدنه بطري نمي شوند؟ بدون شك وجود دست هاي آلوده ممكن است حتي ظرف محلول ضدعفوني كننده را هم آلوده كند.

با اين حساب بهترين كار استفاده از يك دستگاه ضدعفوني كننده اتوماتيك دست است. به طوري كه مراجعين دست هاي خود را در قسمت خروجي محلول ببرند. سپس به صورت اتوماتيك و كاملا به اندازه محلول ضد عفوني كننده دست را بر روي دستان خود دريافت كنند.

كاربرد دستگاه ضدعفوني كننده اتوماتيك دست راپيس در مكان هاي عمومي

اين دستگاه ضدعفوني كننده دست Rapis مي تواند بدون تماس با دستان كاربران، محلول ضدعفوني كننده را بر روي دستان آنها بپاشد. دستگاه داراي يك مخزن براي نگهداري محلول ضدعفوني كننده است. بر روي مخزن يك نمايشگر براي مشاهده ميزان محلول به چشم مي خورد. به محض اتمام محلول مي توانيد مجددا آن را پر كنيد.

اين دستگاه قابل استفاده براي مكان هاي عمومي از جمله كلينيك ها، بيمارستان، بانك ها، مراكز آموزشي و ساير ارگان هاي دولتي و شركت هاي خصوصي است. هر مركزي كه در طي روز با جمع زيادي از افراد و مراجعين سر و كار دارد، بدون شك نيازمند چنين دستگاهي است.

نحوه پاشش محلول ضدعفوني كننده چگونه است؟

اين دستگاه مي تواند محلول ضدعفوني كننده را با 5 حالت بر روي دستان كاربر بپاشد. كمترين ميزان آن 0.03 CC و بيشترين ميزان محلول هم تا 2 CC است. در قسمت جلوي دستگاه يك نمايشگر وضعيت دستگاه به چشم مي خورد. اين نمايشگر زمان پاشش محلول روشن مي شود. وقتي ميزان پاشش محلول زياد باشد، شدت نور نمايشگر افزايش و وقتي ميزان محلول كم مي شود، شدت نور نمايشگر نيز كاهش مي يابد.

طرح هاي مختلف دستگاه ضدعفوني كننده دست Rapis

اين دستگاه به دو شكل ديواري و ايستاده طراحي شده  كه خصوصيات هر يك به صورت زير است:

دستگاه ضدعفوني كننده ديواري راپيس

اين دستگاه با ابعاد 39*24 سانتي متر به يك پايه ديواري (فلزي) متصل مي شود. پايه ديواري با ابعاد 14*14*16 سانتيمتري (طول*عرض*ارتفاع) طراحي شده است. بر روي قسمت پايه سوراخ هايي براي نصب راحت بر روي ديوار تعبيه شده است. بعد از اينكه پايه دستگاه را به ديوار محكم كرديد، مي توانيد دستگاه ضدعفوني كننده را روي آن قرار دهيد.

اين شكل از دستگاه ضدعفوني كننده براي محيط هايي كه كوچكترند و فضاي محدودي دارند، مناسب است. از سوي ديگر به دليل استحكام دستگاه بر روي ديوار مي‌توانيد در صورت ازدحام جمعيت هيچ آسيبي به آن نمي رسد.

دستگاه ضدعفوني كننده ايستاده راپيس

نوع ايستاده و ديواري اين دستگاه ضدعفوني كننده اتوماتيك شبيه به هم است. با اين تفاوت كه نوع ديواري را به يك پايه ديواري متصل مي كنيد. اما نوع ايستاده دقيقا بر روي يك پايه 95 سانتيمتري بلند قرار مي گيرد. پايه ميله اي بلند به يك فلز دايره اي با قطر 24 سانتيمتري متصل شده است. همين ويژگي باعث افزايش استقامت پايه شده و آن را به طور ايستاده نگه مي دارد.

حالا كافيست ضدعفوني كننده اتوماتيك دست را بر روي پايه قرار دهيد و از آن استفاده كنيد.

مشخصات و ويژگي هاي دستگاه ضدعفوني كننده اتوماتيك

اين دستگاه فارغ از شكل ديواري يا ايستاده از قسمت هاي مختلفي تشكيل شده است كه عبارتند از:

 • ابعاد دستگاه: قسمت پايين دستگاه داراي ابعاد 14*16 سانتيمتر (طول و عرض) و ارتفاع آن 24 سانتيمتر است. با اين ابعاد مشخص است كه دستگاه فضاي زيادي را اشغال نمي كند.
 • ورودي آداپتور: اينجا قسمتي است كه محلول ضدعفوني كننده را وارد مخزن دستگاه مي كنند.
 • نمايشگر مدرج ميزان مايع ضدعفوني كننده: در اين قسمت مي توانيد مشاهده كنيد كه چقدر از مايع مصرف شده و چقدر آن باقي مانده است.
 • سنسور دستگاه: اين دستگاه داراي دو سنسور شامل نمايشگر حسگر و سنسور غيرتماسي اولتراسونيك است. وجود اين سنسورها باعث مي شود تا كاربر بدون تماس و نياز به فشردن دكمه، محلول ضدعفوني كننده دست دريافت كند.
 • نمايشگر وضعيت دستگاه: ميزان محلولي را كه بر روي دست كاربر پاشيده مي شود، با شدت نور نشان مي دهد.
 • نازل اسپري: قسمتي كه از آن محلول ضدعفوني از آن خارج مي شود. اين قسمت يك روزنه كوچك است تا از خروج بيش از حد محلول ضدعفوني كننده جلوگيري كند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۹:۲۹ ] [ دي ام ]

محلول ضد عفوني كننده

شست و شوي مرتب و كامل دست ها از نكات بهداشتي و ضروري است كه بايد به آن توجه كرد. رعايت اين نكته از آن جهت حائز اهميت است كه تماس مداوم با اشياي مختلف باعث ايجاد آلودگي هاي فراوان بر دست مي شود.

جهت پاك كردن آلودگي ها از سطح دست گزينه هاي مختلفي وجود دارد؛ به عنوان مثال شستن دست با آب و صابون يا استفاده از مواد ضد عفوني كننده دست آلودگي ها را مي زدايد.

شايد اين سوال ها براي شما پيش آيد كه چرا بايد از ضدعفوني كننده ها استفاده كنيم، اين مواد چه خاصيتي دارند و غيره. در اين مقاله سعي داريم نكاتي راجع به اين محصولات در اختيار شما قرار دهيم.

چرا بايد از ضد عفوني كننده دست استفاده كرد؟

براي همه ما پيش آمده است در موقعيتي قرار گرفته باشيم كه امكانات موجود در آن محدود باشد؛ براي مثال دسترسي به آب و صابون نداشته باشيم. در اين زمان بايد چه كنيم؟

برخي بيماري ها وجود دارند كه در دسته بيماري هاي عفوني يا مسري قرار مي گيرند. تا به حال فكر كرده ايد كه در مواجهه با اين افراد مبتلا به اين بيماري ها بايد چه كرد كه از انتقال بيماري جلوگيري شود؟

زماني كه در محيط بيمارستان قرار داريد، محيطي كه به دليل مراجعه كنندگان فراواني كه به بيماري هاي مختلف مبتلا هستند خطرناك است، مي دانيد توصيه هاي لازم جهت پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي مسري چيست؟

در تمام اين موارد توصيه اي كه بايد مورد توجه همگان قرار گيرد استفاده از ضد عفوني كننده دست است. جدي گرفتن اين توصيه جهت جلوگيري از ابتلا به بيماري هاي مسري پر اهميت است. در صورتي كه از اين مورد به راحتي بگذريد شاهد بروز مشكلات جدي ناشي از آن خواهيد بود.

مواد تشكيل دهنده ضد عفوني كننده هاي دست

محتويات ضد عفوني كننده دست از ايزوپروپيل الكل، اتانول، پروپانول يا پوويدون آيوداين تشكيل شده است. همچنين در تهيه اين محصول از مواد پلي آكريليك اسيد، پروپيلن گليكول و اسانس استفاده مي كنند.

در بسياري از اين محصولات گليسيرين نيز وجود دارد؛ گليسيرين ماده اي است كه از خشك شدن پوست جلوگيري مي كند.

در صورت استفاده مداوم از مواد ضد عفوني كننده به شما پيشنهاد مي كنيم كه ژل هاي ضدعفوني كننده دست را خريداري كنيد؛ چرا كه در اين محصول از نرم كننده استفاده شده است و از خشكي دستان شما پيشگيري مي كند.

لازم به ذكر است كه الكل موجود در اين مواد در از بين بردن ميكروب ها تاثير به سزايي دارد؛ به طوري كه اثر آن از آب و صابون نيز بيشتر است.

اگر از اين نوع ماده جهت از بين بردن ويروس ها استفاده مي كنيد، بايد دقت داشته باشيد كه محصول خريداري شده شما بر پايه الكل 70 درصد باشد.

در اين صورت اين اطمينان را به شما مي دهيم كه تركيب الكل با مواد ديگر به خوبي وظيفه ضد عفوني كردن دست ها را انجام دهد.

نحوه عملكرد محلول هاي ضد عفوني كننده

محلول ضد عفوني كننده دست در انواع محلول، ژل و فوم وجود دارد كه پايه اصلي آن ها الكل است. تمام ميكروارگانيسم ها پوششي دارند كه به آن غشاي سلولي نيز گفته مي شود.

استفاه از ضد عفوني كننده ها باعث مي شود كه اين غشاي سلولي يا همان پوشينه تخريب شود. با تخريب اين ديواره مقاومت ميكروارگانيسم ها شامل باكتري ها، قارچ ها و ويروس ها در هم مي شكند و از بين مي روند.

نكاتي كه در خريد ضد عفوني كننده دست بايد به آن توجه داشته باشيد

اين روزها در بازار مواد تقلبي فراواني يافت مي شود؛ توصيه ما به شما اين است كه ضدعفوني كننده ها را از مراكز قانوني تهيه كنيد.

اين مواد در داروخانه ها و فروشگاه هاي معتبر در دسترس عموم قرار دارند. با اين حال چند نكته وجود دارد كه دانستن آن ها خالي از لطف نخواهد بود.

يكي از نكات قابل توجه در هنگام خريد اين محصول دقت به مواد تشكيل دهنده آن است. در برخي از محصولات غير استاندارد از متانول استفاده شده در حالي كه درصد الكل موجود در آن پايين است.

بايد بدانيد كه متانول نه تنها كاربرد ضد عفوني كننده ندارد، بلكه ماده اي سمي به حساب مي آيد. اين ماده جذب پوستي دارد و بسيار خطرناك است.

همچنين توضيحات درج شده روي محصولات را به طور كامل مطالعه كنيد؛ محلول هاي ضد عفوني كننده در انواع مختلفي توليد مي شوند، برخي از آن ها كاربرد صنعتي دارند و برخي ديگر مخصوص ضد عفوني كردن سطوح هستند. دقت كنيد كه در توضيحات آن عنوان ضد عفوني كننده دست ذكر شده باشد.

نحوه استفاده از ضد عفوني كننده دست

قبل از استفاده از اين مواد بايد توجه داشته باشيد كه آلودگي زيادي در سطح دست شما وجود نداشته باشد؛ به عنوان مثال چربي. وجود چربي ها باعث مي شود كه اثر ضدعفوني كننده ها كاهش پيدا كند و تمام ميكروارگانيسم هاي موجود از بين نرود.

پس از آغشته كردن دست به اين مواد به سرعت آن را خشك نكنيد. اين مواد بايد فرصت كافي جهت از بين بردن ميكروب ها را داشته باشند. به مدت 20 الي 30 ثانيه صبر كنيد و اجازه دهيد اين محلول خود به خود تبخير شده و خشك شود.

آيا استفاده از اين محلول ها عوارضي دارد؟

اگر در دسته افرادي قرار داريد كه به طور مداوم بايد دست هاي خود را ضدعفوني كنيد، پس از مدتي شاهد خشكي دست هاي خود خواهيد شد. ضدعفوني كننده دست و مواد موجود در آن چربي و رطوبت پوست را از بين مي برند و باعث بروز خشكي و در مواردي اگزما مي شوند.

اما سهولت استفاده، قابليت حمل و تاثير فوري از مزاياي آن به حساب مي آيد كه قابل چشم پوشي نيست.

كلام آخر

به طور كلي بايد گفت كه بهترين ضد عفوني كننده دست آب و صابون است. اين تركيب در بيشتر موقعيت ها در دسترس است؛ اما در صورتي كه شرايط استفاده از اين ضد عفوني كننده رايج را نداشتيم بايد از موادي بر پايه الكل استفاده كنيم.

اين روزها محصولات متنوعي جهت ضدعفوني كردن دست در قالب محلول، اسپري، ژل و فوم توليد مي شوند؛ اما استاندارد بودن اين محصولات از نكات بسيار مهم است كه بايد به آن ها توجه داشت. در اين مقاله سعي كرديم اطلاعات لازم را در جهت شناخت اين نوع محصولات ارائه كنيم.

همان طور كه در متن اشاره كرديم خريد اين محصولات از مراكز قانوني بسيار اهميت دارد.

در اين راستا فروشگاه تجهيزات پزشكي سدان با داشتن مجوز از سوي وزارت بهداشت كشور و سابقه طولاني مدت در زمينه تجهيزات و محصولات پزشكي به شما عزيزان خدمات متنوعي را ارائه مي كند. برخي از اين خدمات عبارتند از:

خريد اينترنتي محلول ضد عفوني كننده دست

 • وجود محصولات متنوع از برندهاي معتبر دنيا
 • ارائه سيستمي دقيق و پر سرعت جهت ثبت سفارشات
 • امكان پيگيري محصولات خريداري شده
 • پرداخت خسارت ناشي از حمل و نقل محصول

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۶:۳۹ ] [ دي ام ]

در اين مقاله ما به بررسي ماسك هاي گوناگون به ويژه ماسك هاي سه لايه جراحي مي پردازيم.

استفاده از اين ماسك هاي صورت تا حدودي مي تواند از هر شخص محافظت كند اما سطح اين حفاظت به نوع ماسكي بستگي دارد كه از آن استفاده مي كنيد.

امروز استفاده از ماسك كاربرد گسترده اي در زندگي ما دارد و سلامت ما را تامين مي كند.

پس با توجه به اين اهميت زياد بايد به بررسي دقيق تري از ماسك ها پرداخت و انواع آنها را شناخت و حتي به ديگران اين اطلاعات را انتقال داد. اميدوار هستيم با در اختيار گذاشتن اين مطالب براي شما نقشي در سلامتي شما ايفا كنيم پس در ادامه با ما همراه باشيد.

البته دقت داشته باشيد كه با هيچ ماسكي، نمي توان به حفاظت صد درصدي رسيد و تنها به آن اكتفا نمود؛ بلكه بايد در كنار استفاده از ماسك هم فاصله اجتماعي و هم نكات بهداشتي ديگر مانند نحوه برداشتن ماسك از صورت و انداختن در سطح زباله و … رعايت شوند.

استفاده هر ماسكي فقط مي تواند به مدت چند دقيقه سلامت شما را حفظ كند پس از ساعات طولاني ها ارتباط با ديگران خودداري نماييد. در ضمن در فواصل زماني كوتاه با دستان پاكيزه به تعويض ماسك اقدام كنيد.

 شناخت بهترين نوع ماسك

معيار كارشناسان براي انتخاب يك ماسك مواردي مانند پارچه اي بودن آن، فيت شدن بر روي صورت ، داشتن لايه نفوذناپذير قدرتمند در برابر ميكروارگانيسم ها و در عين حال تنفس راحت حين استفاده از ماسك است .

سطح مراقبت يك ماسك در برابر آلودگي ها به اين بستگي دارد كه جنس آن از چيست و چگونه روي بيني و دهان قرار مي گيرد.

از نكات مهم ديگر، تنفس راحت هنگام استفاده از آن است اگر با وجود ماسك نفس كشيدن براي شما دشوار شود استفاده از آن به تدريج كاهش يافته تا افراد كمتر مورد آزار قرار گيرند.

علت اهميت بالاي ماسك سه لايه

قطعا هر يك از ما در طول زندگي روز مره خود با افردي جز افراد خانواده در ارتباط هستيم و يا اشيايي از آن ها مي گيريم يا مي دهيم و اين تبادل ابزار خود زمينه انتقال آلودگي ها را بيشتر مي كند.

هنگامي كه داريم اين مقاله را مي نويسيم با وجود ويروس كرونا در حال حاضر راهي جز رعايت نكات بهداشتي نداريم.

ماسك زدن خود از مهم ترين نكات بهداشتي است كه وجود آن تاثير بسزايي در زندگي ما دارد اما در استفاده هر چيزي بايد ابتدا اطلاعات كافي از آن كسب نمود تا مبادا با استفاده نادرست از آن سلامتي خود و اطرافيانمان را به خطر اندازيم.

ماسك پوششي چند لايه و استريل است كه از عبور قطرات و ترشحات ، ميكروارگانيسم ها و آلودگي آن ها، هنگام صحبت كردن يا عطسه و سرفه از دو طرف جلوگيري مي كند.

در واقع ماسك زدن مي تواند دلاليل مختلفي براي هر فردي داشت باشد اما هدف اصلي ماسك زدن مانع گشتن از شيوع ويروس به اطرافيان است به عبارتي ديگر ماسك زدن ديگران به سلامت شما و  و ماسك زدن شما به حفظ سلامت جامعه و ديگران كمك مي كند.

معرفي انواع ماسك ها

حال مي خواهيم تك تك ماسك هاي موجود را مورد بررسي قرار دهيم و به توضيح خلاصه واري از هر كدام بپردازيم.

ماسك هاي سه لايه جراحي يا پزشكي

ماسك سه لايه يا فيس ماسك جراحي، پوشش چند لايه و يكبار مصرفيست كه با قرار گرفتن روي صورت از ورود هر گونه آلودگي به منافذ صورت جلوگيري مي نمايد.

اين دسته از ماسك ها اغلب در فعاليت هاي پزشكي به كار برده مي شوند؛ زيرا ماسك ها كاغذي يا پارچه اي به خاطر درصد حفاظتي كمي كه دارند نمي تونند مانع عبود آلودگي هاي عفونتي شوند.

از كاربرد گسترده اين ماسك ها مي توان به استفاده از آن در دندانپزشكي و مراكز زيبايي و درماني اشاره كرد.

بسياري از محققان مي گويند كه اين ماسك ها مي توانند از پراكنده شدن بسياري از ترشحات فرد بيمار ممانعت كنند. سطح اين فيلترينگ در ماسك هاي جراحي متفاوت است.

ماسك هاي سه لايه جراحي از نظر كيفيت و بافت گوناگون بوده و امكان دارد هر نوعي از آن ها مناسب اتاق جراحي نباشند.

اين ماسك ها ساخته شده از پارچه هاي پروپيلن استريل ويژه اي هستند ( كه رايج ترين آنها اسپان باند است ) و تقريبا در دسترس همه بوده اما توانايي فيلتر ذرات بسيار ريز موجود در هوا را ندارند.

ماسك جراحي شامل سه لايه است. اين لايه ها عبارتند از: يك لايه مياني ملت بلون و دو لايه جانبي اسپان باند ( به جاي اسپان باند مي شود از sms يا bico هم استفاده نمود ).

لايه ملت بلون با قابليت ذخيره بار الكتريسته ساكن به عنوان مانعي در برابر عبور ذرات عمل مي كند و در فضاي بين دو لايه اسپان باند قرار گرفته است.

دو لايه ديگر اسپان باند مانند اَلَك عمل كرده و به صورت فيزيكي مانع عبور ذرات و ويروس ها مي گردد.

عمر ماسك سه لايه جراحي

عمر اين ماسك ها به مدت يك بار قرار گرفتن روي صورت است و به محض برداشتن از روي دهان بايد به سطل زبال منتقل گردند.

اين ماسك ها غير قابل شستشو هستند ؛ البته در كل شستن هيچ ماسكي و استفاده مجدد از آن كار صحيحي نيست

مهم ترين علت استفاده از ماسك هاي سه لايه

هنگامي كه شما بازدم مي كنيد اين نوع ماسك از انتشار، ذرات ريز ترشح شده از دستگاه تنفس ، ممانعت مي كند.

اگر اشخاصي مانند پرستار ها و پزشكان و جراحان كه بيماري ندارند از ماسك سه لايه جراحي استفاده كنند درصد احتمال انتقال بيماري را به حداقل مي رسانند. البته اين جمله زماني كاملا درست است كه ماسك جراحي استفاده شده از كيفيت مرغوبي برخوردار باشد.

معمولا ماسك هاي سه لايه جراحي اگر از كيفيت مرغوب برخوردار باشند مي توانند بيش تر 95% از نفوذ ويروس و ميكروب تا قطر 0.3 ميكرون جلوگيري به عمل آورند.

كاربرد ماسك پزشكي

استفاده پرسنل بيمارستان، جراحان و همه افرادي كه با بيماران عفوني در ارتباط اند.

قابليت مانع گشتن از عبور ذرات گرد و غبار براي افردي كه در مناطق داراي گرد و غبار ساكن اند.

همچنين اگر در محلي با بوي هاي بد خيلي حضور داريد، استفاده از ماسك هاي سه لايه راه حل مناسبي براي شماست.

ماسك پارچه اي

محققان بر اين باور اند كه پارچه صد در صد كتان داراي بافت فشرده و محكمي هستند كه از آن مي توان براي تهيه يك ماسك خوب استفاده كرد و حتي در مشاهدات ميكروسكوپي، ساختار پارچه هاي كتان نسبت به پارچه هاي معمولي داراي بافت نرم تر بوده و موانع بيشتري براي ذرات عبوري دارند.

در تحقيقاتي كه به تازگي درباره توليد ماسك با پارچه هاي مصنوعي صورت گرفته به اين نتيجه رسيدند كه تنها پارچه هاي صد درصد پلي استر براي فيلتر مناسب اند و نكته قابل توجه اينجاست كه ماسك نزدن بهتر از استفاده از ماسك تهيه شده از پارچه هاي مصنوعيست.

در تحيقيقات ديگر گفته شده كه ماسك هايي كه چند لايه هستند مانع بهتر و موثر تري براي عبور ذرات به شمار مي روند.

اگر به دنبال استفاده از ماسك مناسبي هستيد به شما پيشنهاد مي شود كه از ماسك هاي چند لايه استفاده نماييد.

اهميت شكل ماسك

علاوه بر جنس يك ماسك نحوه قرار گيري آن روي صورت بسيار مهم است.

براي اينكه يك ماسك به خوبي بيني و دهان شما را بپوشاند استفاده از ماسك هاي چين دار توصيه مي شود و ماسك هايي كه فاقد چين خوردگي در بخش جلويي هستند اثر كمتري خواهند داشت. ( البته اين مورد براي ماسك هاي سه لايه صدق مي كند )

همچنين ماسك هاي چين دار با ايجاد فضاي خالي بيشتر امكان تنفس راحت تري براي شما فراهم مي كنند تا ديگر نيازي به نفس كشيدن از درزهاي جانبي ماسك نداشته باشيد.

نحوه پوشيدن ماسك

چگونه ماسك سه لايه را به صورت بزنيم ؟

ابتدا به مدت 20 ثانيه دستان خود را با صابون بشوييد.

سپس دست هاي خود را با يك حوله پاكيزه خشك كنيد.

ماسك را از كاور بيرون آوريد و كاملا آن را بررسي كنيد تا پارگي يا سوراخي روي آن وجود نداشته باشد.

پس از اينكه از بررسي آن اطمينان حاصل نموديد لبه اي از ماسك را كه داراي خميدگي است اطراف بيني قرار دهيد.

قبل از پوشش آن روي صورت لبه خميده را به سمت بالا ببريد.

چگونه ماسك را از صورت برداريم ؟

باز هم دست هاي خود را طي 20 ثانيه  شسته و با حوله اي تميز خشك كنيد.

بعد از ناحيه بند يا كش ماسك  از صورت برداريد.

حتما دقت كنيد كه نبايد به هيچ عنوان به بخش جلويي و فيلتر دست بزنيد تا آلوده نشود.

حال ماسك را از همان قسمتي كه گرفتيد در كيسه اي جديد قرار داده  و داخل سطل زباله بيندازيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۹:۳۷ ] [ دي ام ]

انواع كپسول هاي اكسيژن در سايزهاي مختلف 1 ليتري – 2 ليتري – 5 ليتري – 10 ليتري – 20 ليتري – 40 ليتري

كپسول اكسيژن چيست ؟

وسيله اي است براي رساندن اكسيژن به كساني كه دچار كمبود اكسيژن شده اند.

افرادي كه دچار بيماريهاي قلبي ، ريوي ، مسموميت با گاز شده اند.

اجزاي كپسول اكسيژن :

1- كپسول اكسيژن : مخزني استوانه اي شكل و حاوي اكسيژن .

2 – مانومترشامل :

 • فشارسنج
 • شير تنظيم كننده خودكار
 • جريان سنج
 • پيچ كنترل
 • شيشه محتوي آب مقطر

فشار سنج : نشان دهنده فشار گاز درون كپسول است.

شير تنظيم كننده خودكار : فشار گاز درون كپسول را قبل از رسيدن به مانومتر كاهش مي دهد.

جريان سنج : مقدار اكسيژن مصرف شده را بر حسب ليتر در دقيقه نشان مي دهد.

فشار سنج : نشان دهنده فشار گاز درون كپسول است.

شير تنظيم كننده خودكار : فشار گاز درون كپسول را قبل از رسيدن به مانومتر كاهش مي دهد.

جريان سنج : مقدار اكسيژن مصرف شده را بر حسب ليتر در دقيقه نشان مي دهد.

پيچ كنترل : بوسيله آن ميزان اكسيژن را با توجه به جريان سنج مي توان تنظيم كرد.

شيشه محتوي آب مقطر : براي مرطوب كردن اكسيژن به كار مي رود.

نحوه نگهداري كپسول اكسيژن :

 • كپسول اكسيژن دور از نورمستقيم آفتاب و حرارت قرارگيرد.
 • كپسول اكسيژن هميشه پر وآماده باشد.
 • كپسول اكسيژن در محل مناسب غير از اتاق كاربهورزقرار داشته باشد تا از افتادن احتمالي آن جلوگيري شود.
 • براي جابجايي كپسول اكسيژن از پايه چرخدار استفاده شودودر صورت نبودن ،به حالت دوراني حركت داده شود.
 • براي تعويض كپسول اكسيژن از آچار مخصوص استفاده شود.
 • كپسول اكسيژن دور از نورمستقيم آفتاب و حرارت قرارگيرد.
 • كپسول اكسيژن هميشه پر وآماده باشد.
 • كپسول اكسيژن در محل مناسب غير از اتاق كاربهورزقرار داشته باشد تا از افتادن احتمالي آن جلوگيري شود.
 • براي جابجايي كپسول اكسيژن از پايه چرخدار استفاده شودودر صورت نبودن ،به حالت دوراني حركت داده شود.
 • براي تعويض كپسول اكسيژن از آچار مخصوص استفاده شود.

چرا در منزل به اكسيژن نياز است ؟

اگر بيمار شما مشكل ريه دارد و به راحتي تنفس نمي كند بر اساس دستورپزشك نياز است در منزل اكسيژن بگيرد.

اكسيژن بھ بيمار شما كمك مي كند:

 1. بهتر نفس بكشد
 2. احساس بهتري داشته باشد و راحت بخوابد.
 3. هوشيارتر شود و درد كمتري حس كند.

مواردي را كه شما زمان استفاده ازاكسيژن در منزل بايد بدانيد:

 • لوله بيني و ماسك را دو بار در هفته باآب و صابون بشوئيد و خشك كنيد.
 • زمان گرفتن اكسيژن بيمار احساس خشكي در دهان و بيني مي كند بنابراين چند بار در روز دهان و بيني بيمار را با آب شستشو دهيد.
 • مراقب باشيد اگر لوله كانولا روي گوش بيمار است قرمز نشود.
 • اگر عقربه گيج اكسيژن باز شد و زير Lit5 بود يعني اكسيژن در كپسول نمي باشد و يا ميزان اكسيژن كم است و بايد دوباره پر شود.

 اگر علائم زير را مشاهده كرديد سريع به پزشك و يا پرستار خود اطلاع دهيد:

 1. اگر بيماردچار سردرد شديد ، گيجي ،بي نظمي در تنفس شد.
 2. اگر بيمار احساس عصبي شدن نمود.
 3. اگر بيمار دچار سختي در تنفس شد.
 4. اگر لبها و زير ناخن هاي بيمار آبي شد.

 

 

 

توجه كنيد :

هنگام اكسيژن درماني از كشيدن سيگار ياروشن كردن كبريت خودداري شود ، زيرا اكسيژن گازي بي رنگ و بو و قابل اشتعال است. وسايل الكتريكي داخل اتاق از نظر درست كار كردن وخارج نشدن جرقه، مرتب كنترل شود.خارج نشدن جرقه، مرتب كنترل شود. هميشه در ابتداي كار شير اصلي كپسول وسپس پيچ كنترل را باز كنيد. پس از اتمام كار لوله پلاستيكي و ماسك را گندزدايي كرده و در محفظه اي تميز قراردهيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۷:۴۶ ] [ دي ام ]

مجموعه كلينيكهاي تخصصي پوست و مو و زيبايي رويان  سلامت با چندين مركز بزرگ و مجهز در كشور عزيزمان ايران و ارائه خدمات بين المللي در كشورهاي همسايه (عمان، عراق، حريم كردستان و …) با بهره گيري از علم روز و پيشرفته ترين تجهيرات پزشكي مورد تاييد FDA آمريكا و CE اروپا و كادر متخصص و مجرب با مشاوره رايگان ۲۴ ساعته در خدمت شما سروران عزيز مي باشد.

سالهاست كه باافتخار در عرصه خدمات زيبايي با مدرنترين شيوه ها در سطح كشورهاي پيشرفته دنيا در خدمت هموطنان عزيز هستيم

 • كسب عنوان هاي مختلف در اين عرصه توسط پزشكان حاذق مجموعه و ثبت روشهاي مدرن در زمينه زيبايي و كاشت مو ،كلينيك رويان سلامت را به عنوان يك برند برتر از ديگر متمايز كرده و اين امر تحقق نيافته مگر با تلاش و پشتكار شبانه روزي و تحقيقات فراوان و بالابردن سطح علمي در مجموعه
 • در آستانه توجهات خاصه خداوند متعال با افتخار به اطلاع ميرساند مجموعه كلينيك هاي رويان سلامت در چهارمين كنگره بين المللي سلامت‌ كشورهاي اسلامي به عنوان برترين كلينيك ايران برگزيده و تنديس طلايي و لوح افتخار بهترين كلينيك زيبايي در راستاي خدمات زيبايي و سلامت نوين از بين ده ها كشور شركت كننده در اين كنگره بين المللي را بدست آورده و باز هم در سكوي افتخار برترين و بهترين ها قرار گرفته است.

   
 • ما مفتخر هستيم در سايه توجهات خداوند متعال به عنوان بزرگترين مجموعه زيبايي كشور ،كارآفريني و حمايت از پزشكان نخبه ايراني ، عنوان برترين و موفق ترين كلينيك زيبايي ايران را داشته باشيم

   
 • اميد است بار اين امانت را با قدرت هر چه روز افزون و حمايتهاي شما عزيزان با توفيقات روز افزون به سرمنزل مقصود برسانيم برآن شديم ليستي از خدمات متمايز رويان كلينيك را براي عزيزان همراه شرح دهيم

   
 • دارنده گواهينامه كاشت مو به روش super fue به صورت انحصاري در خاور ميانه و اجراي اين روش به صورت انحصاري 

   
 • ثبت روش تزريق چربي با دستگاه بادي جت آلمان بنام پزشكان نخبه رويان كلينيك براي اولين بار در ايران

   
 • ثبت ركود به كار گيري روش مدرن تزريق چربي و سبك شناسي براساس آناتومي صورت با بيش از ده هزار پرونده موفق تزريق چربي به عنوان ايمن ترين روش زيبا سازي و متعادل سازي صورت

   
 • ثبت بيش از هشتاد درصد رضايتمندي از ارائه خدمات اين كلينيك توسط باشگاه مشتريان و اعضاي خانواده بزرگ رويان در سراسر كشور

  ثبت بيشترين ارائه خدمات به شهرستانها و بيش از ده هزار مورد ارائه خدمات به ايرانيان خارج كشور و ارز آوري در راستاي توليد ملي
 • كار آفريني بدون واسطه براي جمعي بيش از دويست نفر از پرستاران و پزشكان و فارغ التحصيلان عرضه IT در اين مجموعه

   
 • تاسيس مجموعه بزرگ خدمات دندانپزشكي با بروز ترين تكنولوژيها و دستگاههاي مجهز هم رديف كشورهاي برتر آمريكايي و اروپايي

   

و بسياري خدمات ديگر كه در اين مقال نمي گنجد

به ياري و پشتيباني شما عزيزان و همراهان هميشه پيشتاز خواهيم ماند با ما همراه باشيد…‌. 

بالاترين سطح كيفي كاشت مو دركلينيك رويان سلامت

1-انجام كاشت مو در مجهزترين مراكز كاشت مو

2-جديدترين متدهاي روز دنيا (SUT-FUT-Super FUE)

3-ارائه ي ضمانت نامه ي رويش مجدد موي بيمه ايران

4- تسهيلات قرض الحسنه و اقساط بدون بهره

5-بكارگيري پيشرفته ترين دستگاه هاي روز دنيا

6-بالاترين نشان استاندارد سلامت در حوزه كلينيك هاي پوست و مو

7-ارائه خدمات توسط مجربترين و زبده ترين پزشكان متخصص و فوق تخصص

8-انجام خدمات در كلينيك هاي تخصصي پوست و مو داراي مجوز

داشتن مجوز رسمي از وزارت بهداشت

مهمترين و ساده‌ترين ويژگي يك مركز درماني، داشتن مجوز رسمي از وزارت بهداشت مي‌باشد. اين مجوز بايد به شكلي در مركز درماني نصب شود كه در معرض ديد همگان باشد. 

همانگونه كه تمامي مراكز تجاري، جواز كسب و مجوز رسمي خود را در محل كسب خود نصب مي‌كنند، تمامي كلينيك‌هاي درماني نيز موظف به انجام اين كار هستند. وزارت بهداشت به منظور حمايت از سلامت بيماران، قوانين سفت و سختي را وضع كرده كه رعايت آن براي تمامي كلينيك‌هاي پوست و مو لازم است. 

براي مثال:

تمامي كادر پزشكي مراكز پوست و مو بايد داراي مجوز و مدرك تخصصي پوست و مو باشند.

مركز درماني بايد داراي تمامي استانداردهاي تعيين‌شده از سوي وزارت بهداشت باشد. اين استانداردها شامل سيستم تهويه و ايمني درمانگاه، اتاق جراحي و اتاق معاينه مجهز، سالن انتظار مناسب و مواردي از اين دست مي‌باشد.

شرايط پرداخت اقساطي و تسهيلات قرض الحسنه ي كاشت مو در كلينيك هاي رويان سلامت

اعطاي تسهيلات قرض الحسنه بلند مدت با همكاري بانك رسالت

لازم به ذكر است مراجعين محترمي كه تمايلي به دريافت تسهيلات بانكي ندارند، مي توانند بدون ضامن با پرداخت 50% به صورت نقد و 50% به صورت چك اقدام به عمل نمايند.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۵۷:۲۴ ] [ دي ام ]

ماسك هاي سه لايه يكبار مصرف اين روزها نسبت به ماسك هاي بادوام كاربرد بيشتري دارند. نيازي به توضيح بيشتر نيست؛ همين كه مي دانيد ماسك هاي يك بار مصرف كاربرد آسان تري دارند، كافيست.

چرا كه ماسك سه لايه يك بار مصرف را مي توانيد بلافاصله بعد از هر بار استفاده تعويض كنيد. بنابراين خيالتان از بابت بهداشتي بودن ماسك آسوده است. يكي از ماسك هاي يكبار مصرف، ماسك سه لايه جراحي راما ( RAMA ) نام دارد.

 

 اين ماسك از سه لايه تشكيل شده است:

1.                               يك لايه اسپان باند در قسمت دروني ماسك

2.                               يك لايه ملت بلون در وسط

3.                               يك لايه اسپان باند در بيرون ماسك

ماسك سه لايه راما قدرت فوق العاده اي در فيلتر كردن هواي ورودي به مجاري تنفسي دارد. شما حتي اگر در معرض آلودگي و ميكروب هاي بيماري زا هم قرار بگيريد، با وجود استفاده از اين ماسك، سلامت شما حفظ مي شود.

ماسك راما تا ۹۵% در برابر ميكروارگانيسم هاي تا سايز ۰.۳ ميكرون نفوذناپذير مي باشد

 

نكته مهم در استفاده از ماسك سه لايه راما

در زمان استفاده از ماسك لايه راما، بايد لبه هاي ماسك به طور كامل صورت را پوشش دهد. هواي ورودي به مجاري تنفسي و هوايي كه از دهان و بيني خارج مي شود، بايد از لابه لاي لايه هاي ماسك عبور كند. قسمت بالاي ماسك را روي بيني فيكس كنيد و ساير قسمت هاي ماسك را هم روي صورت قرار دهيد.

توجه داشته باشيد اين ماسك يك بار مصرف را بعد از ۸-۹ ساعت استفاده، تعويض كنيد.

ماسك سه لايه راما به اين دليل كه در صورت هاي مختلف خيلي خوب فيكس شود نيم سانت كوچكتر از ماسك هاي معمول است.

 

ماسك راما با لايه ملت بلون

ويژگي هاي ماسك سه لايه جراحي راما

·بسته بندي ۲۰ عددي

·داراي لايه مياني ملت بلون خالص

·داراي فيكساتور بيني

·داراي كش هاي با اندازه و كيفيت مناسب

·فول پرس اولتراسونيك

·داراي مجوز از اداره كل تجهيزات پزشكي به شماره ۵۴۰۸۳۵۷۶

·داراي كد IRC از سازمان غذا و دارو به شماره ۸۹۸۱۶۵۷۸۶۳۸۶۸۳۰۵

آيا ماسك راما داراي ملت بلون است ؟

بله ماسك راما داراي يكي از ضخيم تريم و با كيفيت ترين ملت بلون هاي توليد داخل كشور است

ماسك راما داراي فيسكاتور بيني مي باشد ؟

بله. كارخانه راما در جديدترين ماسك هاي توليدي خود از بهترين فيكساتورها بهره برده است.

آيا اين ماسك صورت را كامل مي پوشاند ؟

اين كه يك ماسك صورت هر فردي را كامل بپوشاند بستگي به بزرگي يا كوچكي و گردي يا خالي بودن صورت هر فرد است. در نظر داشته باشيد كه تمامي ماسك ها در طول و عرض يكساني توليد مي شوند.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۵۴:۰۴ ] [ دي ام ]

فروشگاه اينترنتي تجهيز محيط به پشتوانه 21 سال تجربه كاري در زمينه خدمات HSE ميتواند هزاران خريدار و فروشنده در سراسر ايران را به هم متصل كند وهمچنين مردم و صنايع را از لحاظ كيفيت ايمني توانمند كند.
تجهيز محيط بهترين و با كيفيت ترين محصولات تجهيزات حفاظت فردي و خدمات را عرضه ميكند.

در بازارهاي ما ، هزارن نفر و ده ها صنايع ، چه آنلاين و چه آفلاين ، براي ساخت ، فروش و خريد كالاهاي منحصر به فرد به يكديگر متصل مي شوند. ما همچنين طيف گسترده اي از خدمات و ابزارهاي فروشنده را ارائه مي دهيم كه به كارآفرينان خلاق كمك مي كند تا مشاغل خود را شروع ، مديريت و هدايت كنند.مأموريت ما تجسم مجدد تجارت به روشهايي است كه دنياي پر تحقق و ماندگار تري ايجاد مي كند و ما متعهد هستيم كه از قدرت تجارت براي تقويت صنايع و توانمندسازي مردم استفاده كنيم.

مشاوره،بررسي،انتخاب،خريد و دريافت خدمات ايمني با تضمين بهترين قيمت،اصالت كالا، تضمين بازگشت كالا ، مشاوره فني و منحصر به فرد ترين خدمات را در فروشگاه اينترنتي تجهيز محيط تجربه ميكنيد.

هدف فروشگاه تجهيز محيط جمع آوري و بهره گيري از بهترين تجهيزات حفاظت فردي ارايه شده در سطح جهاني و فروش به سازمان ها و موسسات و صنايع گوناگون در راستاي افزايش ايمني و كاهش ميزان تلفات ناشي از آسيب هاي فردي است.

www.tajhizmohit.com

 

 

پشتيباني

ما فروشگاه اينترنتي تجهيز محيط سعي بر انجام بالا ترين كيفيت خدمات داريم. از اين رو شما مشتريان عزيز جهت انتخاب و دريافت مشاوره فني و همچنين خدمات پس از فروش و پشتباني از محصولات ميتوانييد 7 روز هفته در ساعات اداري ( 8 صبح-18بعد از ظهر) با ما تماس بگيريد تا كارشناسان ما به شكل مطلوب پاسخگوي شما باشند.

آسودگي خاطر و رضايت مندي مشتريان همواره از الويت‏‌هاي تجهيز محيط بوده است و در اين راستا مي‏‌كوشيم  تا هر سفارش در شرايط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتري برسد. با وجود اين ممكن است مشتريان محترم پس از خريد، با مسائلي روبرو شوند كه در چنين مواردي خدماتي در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

س با ما در تماس باشيد.

 

پرداخت ايمن

در گذشته كه خريدها تنها از طريق فروشگاه هاي سنتي انجام مي شد پرداخت ها به صورت نقدي بود و اين مشكلات بسياري را به وجود مي آورد. اما امروزه ديگر كمتر پيش مي آيد در كيف پول خود به اندازه كافي پول نقد داشته باشيم، با خريد آنلاين از تجهيز محيط ديگر نيازي به حمل پول نقد نيست و با پرداخت آنلاين به راحتي و با اطمينان كامل مي توانيم خريد خود را انجام دهيم.

در فروشگاه تجهيز محيط شما به وسيله امن ترين درگاه هاي پرداخت كشور نظير درگاه بانك ملي ، درگاه بانك ملي ، و درگاه بانك سامان اقدام به پرداخت هرينه سفارشات خود ميكند و تجربه اي بي نظير از يك خريد ايمن را تجربه ميكنيد

 

تجربه خريد

يكي از مشكلاتي كه در خريد از فروشگاه هاي سنتي وجود دارد، معطلي بسيار است. در صورتي كه هنگام خريد چندين خريدار در محل حضور داشته باشند باعث معطلي و ايجاد صف هاي طويل مي شود. در حالي كه در خريد از فروشگاه هاي اينترنتي اين مشكل حل شده است و به طور همزمان 100 ها خريدار مي توانند سفارش خود را بدون معطلي ثبت كنند و در زمان و مكان مورد نظر سفارش خود را دريافت كنند.

در صورتي كه به دنبال محصول و يا خدمات خاصي باشيم ديگر نيازي نيست زمان زيادي را صرف كنيم تا تمامي فروشگاه هاي شهر را به دنبال كالاي مورد نياز خود بگرديم. با يك كليك در قسمت جستجوي فروشگاه اينترنتي تجهيز محيط مي توانيم به كالا و خدمات موردنظر و اطدست يابيم يا از طريق كارشناسان سايت پاسخ سوالات خود را پيدا كنيم.

در خريد اينترنتي محصولات متنوع و همچنين اطلاعات فراواني در مورد آن‌ها وجود دارد كه به ما اين امكان را مي دهد محصولات مختلف را از همه جهات بررسي و با يكديگر مقايسه كنيم و همچنين به راحتي مي‌توانيم نظرات ديگر خريداران را در مورد محصولات مختلف مطالعه كنيم و هوشمندانه تر و راحت تر انتخاب كنيم.

فروشگاه اينترنتي تجهيز محيط


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۴۳:۱۸ ] [ دي ام ]

آزمون سات يا همان اس اي تي مخفف عبارت Scholastic Aptitude Test مي باشد كه همان طور كه در بالا نيز ذكر شد براي ورود به مقطع كارشناسي به خصوص در رشته هاي پزشكي و پيرا پزشكي در دانشگاههاي ايالت متحده آمريكا، كانادا، استراليا، تركيه، نروژ و … از آن استفاده مي شود. آزمون SAT از دو بخش تشكيل شده است كه افراد با توجه به هدف هاي تحصيلي خود بايد يكي از اين دو را انتخاب كنند.

در نوع اول كه به آزمون General SAT معروف است براي افرادي كاربرد دارد كه مي خواهند تحصيلات خود را در مراكز آموزشي سپري كنند ولي نوع دوم آن كه به Subject SAT معروف است براي افرادي پيشنهاد مي شوند كه هدفشان ورود به دانشگاه هاي ممتاز دنيا مي باشد.در واقع مي توان گفت مجموع نمرات اين آزمون با نمرات دبيرستان شخص مي تواند شاخص مناسبي براي ورود افراد به دانشگاه ها باشد.

تاريخچه برگزاري آزمون SAT

تمام امتيازات توسعه، انتشار و برگزاري آزمون اس اي تي متعلق به يك نهاد خصوصي و غير انتفاعي به نام كالج برد در ايالات متحده است. اين آزمون براي ارزيابي ميزان آمادگي دانشجويان براي ورود به دانشكده ها در آمريكا مي باشد. SAT در ابتدا به گونه اي طراحي شده بود كه با برنامه هاي درسي دبيرستان مطابقت نداشته باشد، اما به تجديد نظر نهايي كه در سال 2016انجام شد تغييرات اساسي در محتواي آن به وجود آمد.

يعني در واقع رئيس هيئت مديره كالج برد، ديويد كلمن، اعلام كرد كه هدف اين آزمون بايد اين باشد آن چه كه دانش آموزان در دبيرستان ها با معيارهاي جديد ياد مي گيرند را مورد ارزيابي و سنجش قرار دهد. در آخرين اظهار نظر اعضاي اين موسسه اعلام شده است كه آزمون ذكر شده در صدد است تا ميزان تفكر انتقادي دانش آموزان را از يك طرف و از طرف ديگر قدرت تجزيه و تحليل مفاهيم ياد گرفته شده توسط دانش آموزان را مورد ارزيابي و سنجش قرار دهد.

آزمون SAT در تركيه چه چيزهايي را مي سنجد؟

مي توان گفت آزمون SAT در تركيه كه بر مبناي دانش زبان انگليسي شكل گرفته است تفكر تحليلي دانشجويان، حل مسئله، مهارت هاي درك مطلب را مورد سنجش قرار مي دهد. البته از از مارس 2016، امتحان SAT به طور چشمگيري تغيير كرده است.

آزمون SAT  شامل دو بخش جداگانه است: SAT 1 (آزمون استدلال يا همان Reasoning Test ) وSAT 2 (آزمون موضوع يا همان Subject Test ).

 

شما مي توانيد از پكيج كلاس هاي آمادگي براي آزمون SAT الو اپلاي استفادده كنيد

SAT 1: Reasoning Test

مدت زمان اين بخش ۴ ساعت مي باشد كه داوطلب موظف است در مدت ۴ ساعت به تمام سوال هاي آن پاسخ دهد.  در اين بخش سوالات مربوط به بخش رياضي و ادبي بايد پاسخ داده شود. سوالاتي مربوط به بخش هندسه، رياضي، ادبيات و نوشتن مقاله يا انشاي انگليسي.

SAT 2 : Subject Test

اين بخش از آزمون SAT در تركيه يك ساعت به طول مي انجامد و شامل اطلاعاتي در مورد دروس دوره دبيرستان مي باشد. دروسي مانند رياضي، تاريخ، زيست شناسي و … .

لازم به ذكر است كه نتايج بخش ۱ در تركيه بسيار بيشتر از نتايج بخش ۲ حايز اهميت مي باشد.و در نظر داشته باشيد كه آزمون SAT در تركيه بر پايه ي زبان انگليسي مي باشد به همين دليل لازمه شركت در آن دانش زبان انگليسي بالا مي باشد.

آزمون General SAT

آزمون General SAT توسط كالج برد در 6 مقطع زماني مختلف در سال در همه جاي دنيا برگزار مي شود. البته در تركيه 5 بار شاهد برگزاري اين آزمون هستيم. شما مي توانيد زمان آزمون اس اي تي را از سايت كالج برد بررسي كنيد. مدت زمان اعتبار اين آزمون دو سال مي باشد و بعد از طي شدن اين زمان نمره آزمون باطل مي شود و شخص مي بايستي دوباره اين آزمون را تكرار كند.

سيستم نمره دهي اين آزمون به همراه محتواي مورد سنجش آن در سال 2016 دستخوش تغييرات بسياري شد. سيستم نمره دهي در اين آزمون در حال حاضر مابين 400 الي 1600 مي باشد. براي ورود به دانشگاه هاي دولتي تركيه متقاضي حداقل بايد داراي نمره 1300 به بالا باشد.

محتواي آزمون General SAT

مدت زمان برگزاري اين آزمون اس اي تي نزديك به 4 ساعت مي باشد يعني زمان آزمون SATبراي پاسخ گويي به تمام سوالات در 4 آيتم 4 ساعت خواهد بود. بر اساس آن استعدادهاي رياضي و ادبي داوطلب مورد سنجش قرار گرفته مي شود. يعني به طور خلاصه شامل رياضي، هندسه، و همچنين ادبيات و انشاي انگليسي مي باشد.

البته در صورتي كه شما قصد تحصيل در تركيه را داشته باشيد بايد به بخش هاي رياضي و هندسه و همچنين Critical Reading توجه كنيد. در تركيه بخش انشاء نويسي اهميت چنداني ندارد و اين بخش براي پذيرش شما در دانشگاه هاي تركيه اهميتي ندارد.

سوالات بخش رياضي و هندسه

در اين بخش از آزمون SAT ( آزمون سات ) متقاضيان مي بايستي بتوانند سوالات مربوط به جبر، توانايي حل مسئله، تجزيه و تحليل اطلاعات، آمار، هندسه و … را كه در دروس دبيرستان خود بيشتر آنها را مطالعه كردند، پاسخ دهند. براي اين بخش 25 دقيقه در نظر گرفته شده است كه بايد متقاضيان بتوانند به 20 سوال كه به صورت 4 گزينه اي در نظر گرفته شده است پاسخ دهند.

در اين بخش افراد نمي توانند از ماشين حساب براي پاسخ گويي سوالات استفاده كنند ولي در بخش بعدي منابع آزمون سات، رياضي و هندسه كه داراي 38 سوال 4 گزينه اي ديگر است متقاضيان مي توانند از ماشين حساب براي پاسخ گويي به سوالات استفاده كنند. مدت زمان اين بخش 55 دقيقه مي باشد. خاطر نشان مي سازيم كه منابع آزمون اس اي تي تركيه به مانند منابع آزمون آمريكا مي باشد و هيچ تمايزي بين آنها برقرار نمي باشد.

سوالات بخش ادبيات، خواندن

در اين بخش از آزمون SAT توانايي افراد در خواندن و درك و فهم متون به زبان انگليسي مورد ارزيابي قرار مي گيرد. به عنوان مثال متني داده مي شود و از متقاضيان خواسته مي شود كه جواب سوالات را بر اساس متن ذكر شده بدهند. اين بخش از 52 سوال تشكيل شده است كه فرد بايد در مدت زمان 65 دقيقه به همه آنها پاسخ دهد.

در نظر داشته باشيد كه براي پاسخ دادن به سوالات اين بخش بايد فرد داراي دانش زبان انگليسي باشد. البته در اين بخش 44 سوال ديگر نيز وجود دارد كه در ارتباط با مهارت هاي نوشتاري فرد مي باشد كه متقاضي در طي 25 دقيقه بايد به آنها پاسخ دهد. مدت زمان اين دو بخش در مجموع 3 ساعت مي باشد ولي در نظر داشته باشيد كه دفترچه اول در ابتدا جمع آوري مي شود و سپس متقاضي مي تواند بخش دوم را آغاز كند. اين بدين معني مي باشد كه فرد بايد براي زمان خود برنامه ريزي داشته باشد.

سوالات بخش مقاله و انشاء

در اين بخش از آزمون اس اي تي از شخص خواسته مي شود كه يك مطلب در ارتباط با مسايل مختلفي كه اعلام مي شود در طي 50 دقيقه بنويسد. موضوعات مي توانند در حوزه هاي مختلفي به مانند تاريخ، جامعه شناسي، علوم، هنر و … باشند. به همين دليل افراد بايد داراي خزانه لغات بالايي باشند تا بتوانند در اين بخش نمرات لازم را كسب كنند. البته در نظر داشته باشيد كه نمره اين بخش به صورت جدا ارايه مي شود و در بسياري از مراكز آموزشي به خصوص دانشگاه هاي تركيه به اين بخش اهميتي داده نمي شود.

هزينه ثبت نام آزمون SAT

هزينه ثبت نام آزمون اس اي تي در كشور آمريكا در حدود 45 دلار براي دانش آموزان آمريكايي و كانادايي مي باشد اين در حالي است كه دانش آموزان و متقاضيان بين المللي مبلغي در حدود 97 دلار آمريكا براي ثبت نام بايد پرداخت نمايند. البته زماني كه ددلاين ثبت نام تمام شد كالج برد با توجه به زمان تاخير مبلغي در حدود 30 الي 50 دلار اضافه تر دريافت مي كند. همچنين در صورتي كه شما قصد تغيير محل آزمون را داشته باشيد مبلغ 30 دلار بايد اضافه تر پرداخت نماييد.

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۸:۳۴ ] [ دي ام ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب