فروش بک لینک قوی  ,سینک گرانیتی  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
قنداق كردن نوزاد پزشك خانواده

پزشك خانواده
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 243
دیروز : 415
افراد آنلاین : 1
همه : 299222
چت باکس

قنداق كردن رسمي ديرينه است كه در آن نوزاد را درون پارچه يا پتو پيچيده تا بتواند راحت تر و ايمن تر بخوابد . در بسيارياز كشور ها قرن ها است كه نوزاد تازه متولد شده را قنداق مي كنند و از قنداق كردن به عنوان بهترين روش براي خواباندن كودك ياد مي كنند . امروزه استفاده از قنداق در برخي كشور هاي اروپايي مانند انگلستان رواج بيشتري داشته است.

 

كارينو كيدز  فروشگاه اينترنتي سيسموني و يكي از بزرگترين فروشگاه هاي اينترنتي در اين زمينه است و كيفيت تمام محصولات خود از جمله انواع قنداق هاي نوزاد را تضمين مي كند.  همچنين كارينو كيدز  داراي مجوز و نماد اعتماد الكترونيك از مركز توسعه تجارت الكترونيك وزارت صنعت و معدن و تجارت مي باشد؛  شما با خيال آسوده مي توانيد سفارشات خود را ثبت و در سريع ترين زمان درب منزل دريافت كنيد.

 

براي خريد قنداق نوزاد مي توانيد از طريق كارينو كيدز اقدام كنيد.

قنداق كردن نوزاد تصميمي است كه بايد توسط والدين نوزاد گرفته شود اما بهتر است قبل از آن كه اين محصول را در چك ليست خريد سيسموني خود قرار دهيد ابتدا با مزايا و معايب آن آشنا شويد .

 

مزاياي قنداق كردن نوزاد

۱- قنداق كردن سبب مي شود تا نوزاد احساس امنيت و آرامش كند . همچنين به دليل محكم نگه داشته شدن و گرم بودن محيطي شبيه به رحم مادر را براي او فراهم مي كند .

 

۲- قنداق كردن مانع از حركت كردن دست ها و پاهاي نوزاد مي شود . اين حركات باعث از خواب پريدن مكرر نوزاد شده و مانع خوابيدن او به صورت عميق و همراه با آرامش مي شود .

 

۳- قنداق كردن سبب مي شود كه كودك در برابر سرما به خوبي حفظ شود .

 

۴- هنگامي كه كودك درون قنداق است در آغوش گرفتن و بغل كردن آن به راحتي و با خطرات كمتري همراه است .

خطرات قنداق كردن نوزاد

 

 

✔ خطر مرگ ناگهاني نوزاد :

مرگ ناگهاني نوزاد يكي از دلايل منع قنداق كردن نوزاد به ويژه به روش سنتي است . هرگز نبايد از پتو هاي بسيار گرم و سنگين براي گرم كردن نوزاد و يا قنداق كردن او استفاده كرد . پيچيدن نوزاد در پتو يا قرار دادن آن كنار بخاري و يا هر وسيله گرمايشي ديگر باعث بالا رفتن بيش از حد دماي بدن كودك شده و موجب تنگي نفس خواهد شد .

 

✔ آسيب ديدن مفاصل ران :

قنداق كردن به روش نادرست مانند محكم بستن پاها سبب مي شود تا مفاصل ران آسيب ديده و عواقب ناخوشايندي را براي نوزاد به همراه داشته باشد .

 

✔ خطر خفگي يا غلتيدن بر روي شكم :

اگر دست و پاي كودك كاملا بسته باشد و كودك در سني باشد كه قادر به غلتيدن و قرار گرفتن روي شكم باشد قنداق كردن سبب مي شود تا مجراي تنفسي كودك مسدود شده و او را در معرض خطر خفگي قرار دهد. نكته قابل توجه اين است كه شما به درستي نمي دانيد نوزادتان چه زماني شروع به غلت زدن خواهد كرد .

 

انواع قنداق

قنداق هاي سنتي :

اين نوع قنداق ها كه به قنداق هاي قديمي نوزاد نيز معروف هستند يك پارچه يا پتوي نازك بزرگ است كه نوزاد روي آن قرار داده مي شود . سپس به وسيله بند قنداق نوزاد را بسته و با گره زدن مانع باز شدن قنداق و حركت كردن دست ها و پاهاي كودك مي شود . جنس پارچه هاي قنداق هاي سنتي معمولا نخي يا پنبه اي هستند. معمولا اين پارچه هاي قنداقي در ست بيمارستاني نوزاد قرار دارد و يا مي توانيد جداگانه خريداري كنيد.

 

 قنداق چسبي :

اين نوع قنداق ها كه به تازگي وارد بازار شده است جايگزين مناسبي براي قنداق هاي سنتي هستند. پارچه قنداق هاي چسبي از جنس نخ بوده و بنابراين دماي بدن كودك را بالا نمي برد. قنداق هاي چسبي به دليل استفاده آسان بسيار پر طرفدار بوده و داراي طرح ها و رنگ هاي متنوع و زيبايي هستند كه مي توان با توجه به رنگ سيسموني مورد علاقه خود آن ها را انتخاب و خريداري كنيد .

 

قنداق چسبي نوزاد

اين نوع قنداق ها به دليل داشتن چسب بر خلاف قنداق هاي سنتي به دست ها و پاهاي كودك آسيب نمي رساند و آن ها تحت فشار قرار نمي دهد .

 

يكي از بهترين برندهاي براي خريد قنداق چسبي برند سامر مي باشد كه مي توانيد محصولاتشان را در لينك برند سامر ببينيد.

 

همچنين براي خريد قنداق چسبي مي توانيد از طريق كارينو كيدز اقدام كنيد.

قنداق فرنگي :

قنداق هاي فرنگي ظاهري متفاوت نسبت به قنداق هاي چسبي و سنتي دارند . اين نوع قنداق ها معمولا با داشتن دكمه و يا زيپ در طرفين همانند يك كيسه خواب عمل كرده و تمام بدن كودك را مي پوشاند . اين وسيله در خارج از منزل و به خصوص در فصل هاي سرد بسيار پركاربرد مي باشد و كودك را كاملا گرم نگه مي دارد .

 

همچنين با باز كردن زيپ ها و يا دكمه ها مي توان از آن به عنوان تشك استفاده كرد. قنداق هاي فرنگي معمولا در دو جنس قنداق مخمل و قنداق فرنگي تترون در بازار موجود مي باشد . قنداق هاي فرنگي نيز داراي رنگ بندي و تنوع طرح هستند و مي توان با توجه به جنسيت نوزاد انواع قنداق فرنگي پسرانه و يا قنداق فرنگي دخترانه را خريداري كرد .

نكاتي كه هنگام قنداق كردن كودك بايد به آن توجه كرد

۱- از پارچه نازك و سبك براي قنداق كردن كودك خود استفاده كنيد .

 

۲- هنگام قنداق كردن كودك از پوشاندن نواحي بالاتر از شانه ها مانند سر و گردن خودداري كنيد .

 

۳- هنگامي كه كودك را قنداق كرديد حتما او را به پشت بخوابانيد و از خواباندن او بر روي شكم يا به پهلو به شدت خودداري كنيد .

 

۴- بهترين زمان براي قنداق كردن نوزاد از بدو تولد تا پايان ۲ ماهگي است زيرا پس از آن خطر غلت زدن و ايجاد خفگي در كودك وجود دارد .

 

۵- اگر تصميم به قنداق كردن نوزاد خود داريد ، اين كار را هر روز در هنگام خواباندن كودك انجام دهيد تا نوزاد بتواند به قنداق شدن در هنگام خواب عادت كند .

 

۶- به گونه اي نوزاد را قنداق كنيد كه بتواند دست ها و پاهاي خود را به ميزان اندكي تكان دهد .بنابراين از محكم بستن قنداق به شدت پرهيز كنيد .

 

۷- دماي بدن نوزاد خود را چك كنيد و از قرار دادن نوزاد قنداق شده در محيط هاي گرم خود داري كنيد.

 

۸- مطمن باشيد كه ساير افرادي كه از نوزاد شما مراقبت مي كنند نسبت به قنداق كردن نوزاد به صورت ايمن آگاهي لازم را دارند سپس نوزاد خود را جهت مراقبت به آن ها تنها بگذاريد .

 

۹- هنگامي كه نوزاد در حال تغذيه كردن است نبايد او را قنداق كرد . زيرا موجب بالا رفته بدن نوزاد شده و خطر تنگي نفس و ايجاد خفگي وجود دارد .

 

به طور كلي استفاده از قنداق هاي چسبي و يا قنداق هاي فرنگي نسبت به قنداق هاي سنتي به دليل داشتن ايمني بالاتر و استفاده آسان تر ارجحيت دارد.

 

نكته پاياني

در پايان اميدواريم اين راهنماي قنداق كردن نوزاد براي شما مفيد بوده باشد. توجه كنيد كه قنداق نوزاد از جمله وسايلي است كه هم در ليست خريد سيسموني وجود دارد و همين طور در ليست ليست وسايل مورد نياز براي تولد نوزاد در بيمارستان. و خريد آن از نظر كارينو كيدز يكي از ملزومات است و همان طور كه ما در كارينو كيدز هميشه گفته ايم، خريد سيسموني، بايد با برنامه ريزي و تفكر باشد.

منبع : https://carinokids.com/%d9%82%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%82-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%af/

 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۲:۳۰ ] [ دي ام ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب